Copiii de la Clubul Sportiv de Şah „Micul Prinţ” Brăila (preşedinte: Iulian Preda) au vizitat expoziţia temporară „Unde sunt zăpezile de altădată...?” şi au jucat şah. Activitatea a avut loc sâmbătă, 12 ianuarie 2018, între orele 10.00 - 12.00, la Muzeul Brăilei „Carol I” - Centrul Diversităţii Culturale (Piaţa Traian nr. 3).
Expoziţia „Unde sunt zăpezile de altădată...?” include: Obiecte şi fotografii din perioada 1900 - 1980, de la Asociaţia Muzeul Jucăriilor Bucureşti - colecţia ing. Cristian Dumitru şi Mihail Dumitru │ Fotoexpoziţie │ │Pictură semnată Sara Leu │Poveşti despre iernile, sărbătorile de altădată şi începuturile sporturilor de iarnă în România.
Expoziţia a fost prezentată de Camelia Hristian, şef Serviciul Relaţii Publice.
Copiii, părinţii, bunicii au vizitat şi expoziţia „… Şi vă bucuraţi!”, deschisă la Muzeul Brăilei „Carol I” - Galeria „Gheorghe Naum”.

FOTO nr. 1: Vasilică Vernescu (Muzeul Brăilei „Carol I”) şi Iulian Preda (Clubul Sportiv de Şah „Micul Prinţ” Brăila)

FOTO nr. 2: Iulian Preda (Clubul Sportiv de Şah „Micul Prinţ” Brăila)