Atelierul „Arta Sticlei” coordonat de prof. Lucian Constantin, artist plastic (Liceul de Arte „Hariclea Darclée” Brăila), la Muzeul Brăilei „Carol I” - Centrul Diversității Culturale.

***
Atelierul are loc în fiecare săptămână, Luni și Miercuri, între orele 10.00 – 12.00. Pot participa: copii, tineri, adulți, seniori, familii. Înscrieri la telefon: 0339.40.10.02, 0339.40.10.03, e-mail: cccccamelia@yahoo.com sau la Centrul Diversității Culturale. Persoane de contact: Camelia Hristian, șef Serviciul Relații Publice și conf. univ. dr. Costin Croitoru, managerul Muzeului Brăilei „Carol I”.

FOTO: prof. Lucian Constantin (Liceul de Arte „Hariclea Darclée” Brăila), Geta Șerbănescu și Diana Coșarcă (Muzeul Brăilei „Carol I”)