Conf. univ. dr. Costin Croitoru, managerul Muzeului Brăilei „Carol I” - arheolog expert, respectiv expert bunuri de patrimoniu - a fost nominalizat ca MEMBRU și în următorul mandat al COMISIEI ZONALE A MONUMENTELOR ISTORICE Nr. 10.

Ordinul Ministrului Culturii nr. 3183 din 27.07.2022 privind nominalizarea membrilor Comisiei Naționale a Monumentelor Istorice, secțiunilor de specialitate ale acesteia și comisiilor zonale ale monumentelor istorice.

​Ordinul Ministrului Culturii nr. 3228 din 04.08.2022 pentru modificarea Ordinului Ministrului Culturii nr. 3183 din 27.07.2022 privind nominalizarea membrilor Comisiei Naționale a Monumentelor Istorice, secțiunilor de specialitate ale acesteia și comisiilor zonale ale monumentelor istorice.