Evenimente

Dezbaterea cu tema „Infrastructura brăileană urbană la sfârșitul secolului al XIX lea - începutul secolului al XX-lea" a avut loc marți, 6 martie 2018, ora 10.00, la Liceul Teoretic „Nicolae Iorga”.

Organizatori: Muzeul Brăilei „Carol I” - Secția Istorie, în colaborare cu Liceul Teoretic „Nicolae Iorga” Brăila.
Coordonatori:
- Viorica Preda, muzeograf - Secția Istorie a Muzeului Brăilei „Carol I”;
- Emelina Moraru, profesor, Liceul Teoretic „Nicolae Iorga”.
Au participat elevii clasei a X-a ai liceului.

FOTO: Viorica Preda (Muzeul Brăilei „Carol I”)

Te pot interesa

Galerie foto

Muzeul Brăilei „Carol I”

Google Analytics Alternative