O echipă de la TVR 1 – Oana Roşca Creţulescu şi Dragoş Imireanu – a ajuns miercuri, 27 noiembrie 2019, la Muzeul Brăilei „Carol I” - Centrul Diversităţii Culturale.
Filmări pentru emisiunea „Convieţuiri”: Expoziţia temporară „Parfum de epocă. Viaţă cotidiană între anii 1900 - 1950". Obiecte din colecţia ing. Cristian Dumitru şi Mihail Dumitru (Bucureşti), de la familiile Eugenia Stamuli, Marilena Ioanid, Ionica Mândroasa şi din colecţia Comunităţii Elene Brăila | Recital la pian cu Sara Leu, elevă la Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila, pian, clasa prof. Mircea Petrescu | Interviuri cu: Veronica Macri, secretar al Comunităţii Elene Brăila; Sara Leu şi Camelia Hristian, şef Serviciul Relaţii Publice al Muzeului Brăilei „Carol I”.

FOTO: Camelia Hristian (Muzeul Brăilei „Carol I”) şi Elena Slătineanu