Editura „Istros” a Muzeului Brăilei „Carol I” va participa la Târgul Internaţional „Gaudeamus. Carte de Învăţătură", ediţia 25 - în perioada 14-18 noiembrie 2018, între orele 10.00 şi 20.00 (zilnic), la Pavilionul Central Romexpo din Bucureşti, nivel 7.70, standul 322.
Tema centrală a ediţiei este „România Centenar”. Evenimentul este iniţiat şi organizat de Radio România.

La standul Editurii „Istros” a Muzeului Brăilei „Carol I”: prof. univ. dr. Ionel Cândea, membru corespondent al Academiei Române, managerul Muzeului Brăilei „Carol I”; Geta Şerbănescu, muzeograf - Serviciul Relaţii Publice şi Liliana Şerban, muzeograf - Secţia Memoriale.

Click pe link-ul următor, pentru a consulta Oferta de carte pentru vânzare a Editurii „Istros”

Click pe link-ul următor, pentru a afla alte informații - prezentare, premii, coperți, Revista „Istros”, Librăria „Istros”, oferte de carte, contact pentru comenzi prin poștă, specialiști - Editura „Istros” a Muzeului Brăilei „Carol I”

Vă așteptăm, cu mare drag!

Deschiderea Târgului Internaţional „Gaudeamus. Carte de Învăţătură".

FOTO: Geta Şerbănescu (Muzeul Brăilei „Carol I”)

Deschiderea Târgului Internaţional „Gaudeamus. Carte de Învăţătură".

FOTO: Geta Şerbănescu (Muzeul Brăilei „Carol I”)

Editura „Istros" a Muzeului Brăilei „Carol I": Tehnoredactare, scanări imagini, DTP, indice, coperţi ş.a.: Rozalia Pîrlitu, şef Serviciul Editura „Istros”; Evdochia Smaznov, informatician - Serviciul Editura „Istros”; Alina Muşat, referent - Serviciul Editura „Istros”.

Cărţile pot fi cumpărate din Librăria „Istros" a Muzeului Brăilei „Carol I" (Brăila, Piaţa Traian nr. 3, cu intrare din str. Galaţi. Contact: Mariana Budur, gestionar custode - Serviciul Editura „Istros”) sau comandate la e-mail: sediu@muzeulbrailei.ro, editura_istros@yahoo.com. Contact: Geta Şerbănescu, muzeograf - Serviciul Relaţii Publice şi Cornel Smeu, muzeograf - Serviciul Editura „Istros”.