Câteva dintre activitățile pe care Asociația Culturală Cinefeel le desfășoară în cadrul proiectului „La pas prin Bălțile Brăilei” le-a oferit tinerilor de la Școala Gimnazială din Tichilești (Brăila) ocazia de a vizita Muzeul Parcului Natural Balta Mică a Brăilei, o parte din centrul orașului și Centrul Cultural Nicăpetre.
Mulțumim pentru găzduire Romsilva -  Parcul Natural Balta Mică a Brăilei și Muzeul Brăilei „Carol I". De asemenea, mulțumim pentru însoțire lui Lala Gabriel, ghid în cadrul Braila city tour / Tur ghidat Braila.
„La pas prin Bălțile Brăilei” este un proiect de participare a tinerilor la viața democratică, cu coordonatele KA154-YOUB2265C53 – depus în cadrul Apelului național la propuneri de proiecte 2021 – selectat și finanțat din fondurile aferente Programului Erasmus+, Acțiunea  Cheie 1 – Proiecte de mobilitate  în domeniul tineret.

Sursa text și FOTO: Asociatia Culturala CineFeel.