În ajunul Zilei Sfântului Mare Ierarh Nicolae, ocrotitorul Brăilei │În ajun de Moş Nicolae… Muzeul Brăilei „Carol I” - Centrul Diversităţii Culturale a organizat Recital la pian │Colaj de cântări şi colinde interpretate la vioară, mandolină, chitară – interpretate de Sara Leu, elevă la Liceul de Arte „Hariclea Darclée” Brăila, pian, clasa prof. Mircea Petrescu – joi, 5 decembrie 2019, ora 17.00.

Pian
Ludwig van Beethoven - Sonata Op. 79 Partea I
Paul Constantinescu - Cântec
Carl Czerny - Studiul Op. 299 nr. 21

Colaj de cântări şi colinde interpretate la
Vioară
Mandolină
Chitară

Cu această ocazie a fost vizitată şi expoziţia temporară „Parfum de epocă. Viaţă cotidiană între anii 1900 - 1950", organizată în colaborare cu colecţionarii ing. Cristian Dumitru şi Mihail Dumitru (Asociaţia Muzeul Jucăriilor Bucureşti) şi Comunitatea Elenă Brăila.

FOTO: Gabriel Stoica, Camelia Hristian şi Geanina Vîlcu (Muzeul Brăilei „Carol I”)
VIDEO: Gabriel Stoica (Muzeul Brăilei „Carol I”)