Întâlnire de lucru cu profesori și elevi, la Colegiul Național „Gh. M. Murgoci” Brăila. Tema: consultanță pentru elevii participanți la Concursul Național Interdisciplinar „Cultură și civilizație în România”.
La întâlnire au participat de la Muzeul Brăilei „Carol I” - conf. univ. dr. Costin Emilian Croitoru, managerul Muzeului Brăilei „Carol I”; Camelia Hristian, șef Serviciul Relații Publice, coordonatoarea Centrului Diversității Culturale; Cristian Pușcașu, inginer de sistem și Elena Albu, educator muzeal – iar de la  Colegiul Național „Gh. M. Murgoci” – prof. Alina Vlad, prof. Paul Pruș și elevii înscriși la concurs.
Cele trei secțiuni ale concursului sunt: Studiu pivind particularități etnografice / etnologice și lingvistice locale; 2. Studiu privind mentalități culturale și cercetare sociologică; 3. Monografii istorice locale.

FOTO: Camelia Hristian (Muzeul Brăilei „Carol I”)