Miercuri, 6 februarie 2019, între orele 10.00 - 15.00, la Muzeul Brăilei „Carol I” - Centrul Diversităţii Culturale, a avut loc prima întâlnire de anul acesta, din cadrul Cercului de pictură al Comunităţii Elene Brăila, coordonat de prof. Elena Salomeea Kaloxilos Moraru, artist plastic.
Vizitatori surpriză: Valeria Craiu şi Valeriu Valegvi, membri ai Uniunii Scriitorilor din România, care au vizitat expoziţia temporară „Unde sunt zăpezile de altădată...?”.

Expoziţia „Unde sunt zăpezile de altădată...?” include: Obiecte şi fotografii din perioada 1900 - 1980, de la Asociaţia Muzeul Jucăriilor Bucureşti - colecţia ing. Cristian Dumitru şi Mihail Dumitru │ Fotoexpoziţie │ │Pictură semnată Sara Leu │Poveşti despre iernile, sărbătorile de altădată şi începuturile sporturilor de iarnă în România şi poate fi vizitată până în 15 februarie 2019.

FOTO: Camelia Hristian (Muzeul Brăilei „Carol I”)