Noi apariţii editoriale la Editura „Istros”  a Muzeului Brăilei „Carol I”:
George-Dan Hânceanu, Angela Simalcsik, Vasile Diaconu, Lucian Munteanu, Otilia Mircea, Viorica Vasilache, Arhiepiscopia Romanului și Bacăului. „Cimitirul medieval și complexele laice din perimetrul sud-vestic al incintei bisericești, Rezultatele cercetării preventive din anul 2015”, Colecția Bibliotheca Memoriae Antiquitatis, coordonator: Ciprian-Dorin Nicola, Editura „Istros” a Muzeului Brăilei „Carol I”, Editura „Constantin Matasă”, Brăila - Piatra Neamț, 2021, 789 p. - tirajul la Complexul Muzeal Național Neamț.

Editura „Istros”
Tehnoredactare, scanări imagini, DTP, indice şi coperţi: Rozalia Pîrlitu, şef Serviciul Editura „Istros”, Evdochia Smaznov, informatician - Serviciul Editura „Istros”; Alina Muşat, referent - Serviciul Editura „Istros”.

Cărţile apărute la Editura „Istros" pot fi cumpărate din Librăria „Istros" a Muzeului Brăilei „Carol I" (Brăila, Piaţa Traian nr. 3, cu intrare din str. Galaţi. Contact: Mariana Budur, gestionar custode - Serviciul Editura „Istros”) sau comandate la e-mail: sediu@muzeulbrailei.ro, editura_istros@yahoo.com. Contact: Geta Şerbănescu, muzeograf - Serviciul Relaţii Publice.
Apariții editoriale
Oferta de carte pentru vânzare