Muzeul Brăilei şi Liceul de Artă „Hariclea Darclée” Brăila au organizat, vineri, 14 aprilie 2006, ora 17.00, la sediul Muzeului Brăilei, Piaţa Traian 3, un RECITAL DE PIAN, în interpretarea elevei Mădălina-Claudia Dănilă (clasa a IX-a, Liceul de Artă „Hariclea Darclée” Brăila, prof. Galina Cojocari) şi a invitaţilor săi: Iuliana Sgîrcitu - pian (anul II) şi Tudor Popescu – fagot (anul III), studenţi la Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti.

Program:
W. A. Mozart  - Fantezia în Re minor (pian - Mădălina-Claudia Dănilă)
J. S. Bach – Preludiu şi Fuga nr. 21 în Si bemol major (pian - Mădălina-Claudia Dănilă)
L. van Beethoven – Sonata nr. 2, op. 14 în Sol major, partea I (pian - Mădălina-Claudia Dănilă)
J. S. Bach - Preludiu şi Fuga nr. 5 în Re major (pian – Iuliana Sgîrcitu)
L. van Beethoven – Sonata op. 13 în Do minor “Patetica”, partea I (pian - Iuliana Sgîrcitu)
C. Jacobi – Introducere şi Tema cu variaţiuni, op. 10 (fagot – Tudor Popescu)
F. Mendelssohn – Rondo Capriccioso în Mi major (pian - Mădălina-Claudia Dănilă)
C. Debussy – Preludiu în La minor (pian - Mădălina-Claudia Dănilă)
J. Absil – Toccata Grande Suite, op. 68 în Do major (pian - Mădălina-Claudia Dănilă)
G. Enescu – Preludiu în Fa diez minor (pian - Mădălina-Claudia Dănilă)

Camelia Hristian, Şef Serviciu Relaţii Publice