Vizită în expoziţia „AMICUL COPIILOR” | Atelier de puzzle | Joacă și zâmbete, la Muzeul Brăilei „Carol I” - Centrul Diversităţii Culturale.
Au participat copii de la Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”, însoțiți de prof. înv. primar Mirela Cireașă.
A prezentat: Camelia Hristian, șef Serviciul Relații Publice.
Activitate în cadrul proiectului educațional Școala de vară „Aventuri pe tărâmul vacanței”, derulat alături de Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Brăila.
Despre  expoziţia temporară „AMICUL COPIILOR. Incursiune în istoria literaturii pentru copii şi a benzii desenate româneşti (de la 1878 până în zilele noastre)”, din colecţiile ing. Cristian Dumitru şi Mihail Dumitru (Asociaţia Muzeul Jucăriilor Bucureşti) (link)

FOTO: Camelia Hristian (Muzeul Brăilei „Carol I”) și Mirela Cireașă (Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”)