Prof. univ. dr. Victor Spinei, vicepreşedinte al Academiei Române şi prof. univ. dr. Ionel Cândea, membru corespondent al Academiei Române, managerul Muzeului Brăilei „Carol I” au efectuat o vizită oficială la Academia Națională de Științe a Georgiei, Tbilisi, cu ocazia Ceremoniei de semnare a Memorandumului de cooperare între Academia Română și Academia Națională de Științe a Georgiei, precum și a Scrisorii de Intenție între Academia Română și Universitatea din București, pe de o parte și Academia Națională de Științe a Georgiei și Universitatea de Stat din Tbilisi, pe de altă parte.

Sursa FOTO: Academia Națională de Științe a Georgiei / via Tatiana Oprescu (Academia Română)
Sursa FOTO: Zina Jorbenadze (Academia Națională de Științe a Georgiei) şi Ambasada Georgiei în România / via Tatiana Oprescu (Academia Română) Mulţumim!