Grupul a vizitat: Expoziţia permanentă de arheologie şi istorie „Cultură şi civilizaţie la Dunărea de Jos” │ Expoziţia temporară „Fondul cultural Anca Dumitrescu”. Memoriale, artă plastică, artă decorativă. Piese provenite din zestrea lui Nedelcu Chercea │ Expoziţia temporară „Eroii de lângă noi”, organizată cu ocazia Zilei Pompierilor din România. Include: Piese din patrimoniul Muzeului Național al Pompierilor „Foișorul de Foc” București │Piese din patrimoniul Muzeului Brăilei „Carol I” │Obiecte din dotarea Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dunărea” al județului Brăila │Machete de mașini de pompieri din colecția particulară a domnului Codrin - Răzvan Țiplea din Iași │ Expoziţia temporară: „Paula Ribariu. Spaţiu spiritual” │ Expoziţia temporară: „Portretul lui Barbu Catargiu”, de Theodor Aman.

FOTO: Diana Coşarcă (Muzeul Brăilei „Carol I”)