Cu ocazia sărbătorilor de iarnă, Muzeul Brăilei „Carol I”, în colaborare cu Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Brăila, a organizat în data de 18 decembrie, ora 15.00, un mic program artistic (colinde și scenete) pentru persoanele vârstnice de la Căminul „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”.
Elevi de la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Brăila − coordonaţi de prof. Violeta Bădără și prof. Carmen Labeș − au susţinut un mic program artistic (colinde și scenete).
Viorica Preda, muzeograf - Secția Istorie și Geta Șerbănescu, muzeograf - Serviciul Relații Publice au oferit gazdelor cozonaci, bomboane și fructe, din partea colectivului Muzeului Brăilei „Carol I”.
Sperăm că această vizită a adus un pic de bucurie în sufletul celor ce locuiesc în Căminul „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”.

FOTO: Geta Şerbănescu (Muzeul Brăilei „Carol I”)