Elevii au cântat colinde şi au vizitat Expoziţia temporară „Unde sunt zăpezile de altădată...?”. Obiecte şi fotografii din perioada 1900 - 1980, de la Asociaţia Muzeul Jucăriilor Bucureşti - colecţia ing. Cristian Dumitru şi Mihail Dumitru │ Fotoexpoziţie │ Poveşti de altădată │Brad natural împodobit cu globuri realizate la atelierul Comunităţii Elene Brăila, coordonat de prof. Elena Salomeea Kaloxilos, artist plastic │Pictură semnată Sara Leu │Decorațiuni pentru Sărbătoarea Crăciunului, realizate de elevii clasei a X-a A, coordonaţi de prof. Tudoriţa Manu, prof. Mihaela Tureac şi prof. Alexandru Diţă, director (Liceul Tehnologic „Grigore Moisil”), în cadrul proiectului educaţional „Punte între trecut, prezent și viitor”, derulat de Liceul Tehnologic „Grigore Moisil”, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Brăila şi Muzeul Brăilei „Carol I” - Centrul Diversităţii Culturale.
A prezentat: Camelia Hristian, şef Serviciul Relaţii Publice.
Elevii au fost însoţiţi de prof. Cristina Cursaru, prof. Vica Rodica Neaţu, prof. Mihaela Căpăţână, prof. Ionuţ Mazalu.

FOTO: (Şcoala Gimnazială „Ecaterina Teodoroiu”)