A prezentat: dr. Maria Stoica, şef Secţia Artă (Muzeul Brăilei „Carol I”).

Organizatori eveniment: UAP România Filiala Braila, Consiliul Judeţean Brăila şi Centrul de Creație Brăila.
28 artişti plastici, membri ai Filialei Brăila a U.A.P.R. expun lucrări de pictură, grafică și sculptură: Mariana Bogdan, Sorinel Carstiuc, Trandafira Cojocaru, Nela Constantinescu, Dascalu Ovidiu Pict, Ana Maria Dobre, Vasile Gaita, Vasilica Gavrilă, Stelian GhineaI, Florentina Giol, Raluca Iancu Spătaru, Macarie Crenguta C, Pictor Hugo Maracineanu, Walter Maracineanu, Mânzu Maria Mădălina Art, Angelica Deacu, Mosorescu Bogdan Gh Mosorescu, Paula Neagu, Daniela Nica, Nicoleta Olteanu, Radu Pencea, Petrov Paul, Svetlana Potângă, Cristian Radu, Ion Radu, Vasile Sarca, Traian Tsamuris, Magdalena Voiculet.
Invitații speciali:
Grigore Popescu-Muscel – UAPR Bucureşti.
Florentin Sirbu – președintele Filialei UAPR Constanţa.
Expoziția va fi deschisă, cu intrare liberă, în perioada 6 decembrie 2018 – 15 ianuarie 2019.

VIDEO: Armanda Filipine („Brăila Chirei”)