Muzeul Brailei si Grupul Scolar de Prelucrarea Lemnului “C. Brâncusi” Braila va invita vineri, 7 aprilie 2006, ora 18.00, la seara muzeala “Braila in contextul integrarii in Uniunea Europeana”, ce va avea loc la sediul Muzeului Brailei, Piata Traian 3.
Evenimentul face parte dintr-o serie de intalniri cu elevii ce vor avea loc la Muzeul Brailei sub deviza “Sa dezbatem viitorul nostru!” - propus de Uniunea Europeana, pentru tânara generatie, sub genericul “Spring Day in Europe 2006” (care se desfasoara anual intre Spring Day - 21 martie si Europe Day - 9 mai).
Profesor coordonator – doamna Gabriela Filip - Grupul Scolar de Prelucrarea Lemnului “C. Brâncusi” Braila. Moderator: dr. Adrian Trifan – Muzeul Brailei.

Camelia Hristian
Sef Serviciu Relatii Publice